Újabb Tolna vármegyei idős életét mentette meg az eszköz.

Vasárnap délután kértek segítséget a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság Tevékenységirányítási Központjától, mert Simontornyáról segélykérés érkezett a gondosóraközpontba. Egy 86 éves asszony elesett otthon, és nem tudott felkelni.
A simontornyai járőrök és a társszervek munkatársai rövid időn belül megérkeztek a helyszínre. Zárva találták az ingatlan nyílászáróit, és az idős nő nem tudott ajtót nyitni. A csukott ablakon keresztül beszéltek a nénivel, aki elmondta, hogy családtagjainak van kulcsa a lakásához, így az ő segítségükkel sikerült bejutni a bajba jutott nőhöz. Az Országos Mentőszolgálat munkatársai ellátták az idős asszonyt, azonban szerencsére nem szorult kórházi ellátásra.

Forrás / Fotó: TVMRFK














