A Tolna Vármegyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya felhívja a figyelmet arra, hogy a dohányzás nemcsak a terméket fogyasztók, hanem a körülöttük élők egészségére is káros hatással van.

Minden év május 31-én tartják a Dohányzás Elleni Világnapot, amelyet az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hívott életre 1987-ben. A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a füstölgés egészségkárosító hatásaira, valamint ösztönözze az egyéneket és a közösségeket a dohánymentes életmód választására.
A cigarettázás napjainkban is az egyik vezető megelőzhető halálok világszerte. Nemcsak a dohányzók egészségét veszélyezteti, hanem a passzív dohányzás révén a családtagokat, munkatársakat és a gyermekeket is. Ez a káros szenvedély számos súlyos betegség – többek között a tüdőrák, a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a krónikus légúti problémák – kialakulásának kockázatát növeli.
A Dohányzás Elleni Világnap kiváló alkalom arra, hogy mindenki felülvizsgálja a saját szokásait, és elgondolkodjon azon, mit tehet egészségének megőrzése érdekében.
A dohányzásról való leszokás bármely életkorban jelentős egészségügyi előnyökkel jár: javul a légzés, csökken a szívbetegségek és a daganatos megbetegedések kockázata, valamint nő a várható élettartam.


Forrás: Tolna Vármegyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály / Kiemelt fotó: Shutterstock













