,

Elindult az idei Magyarok Kenyere program Tolna vármegyében is

tolnamegyeihirek.hu - Elindult az idei Magyarok Kenyere program Tolna vármegyében is

Sajtótájékoztató keretében jelentette be kedden Vendégh Edit, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Tolna Vármegyei Szervezetének elnöke, hogy kezdetét vette az idei Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program vármegyénkben is.

tolnamegyeihirek.hu - Elindult az idei Magyarok Kenyere program Tolna vármegyében is

Idén is megszervezték a programot

Az idei aratások megkezdődtek Tolna vármegyében is, ezzel egy időben elindult a nagy múltra visszatekintő Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program a vármegyében is. Az egész éven átívelő program keretében az anyaország teljes területéről és a határon túli magyarlakta területekről ajánlanak fel búzát a gazdák. Ezen össznemzeti összefogásnak és szolidaritásnak köszönhetően évente több mint százezer nehéz sorsú honfitársunk, gyermekek, családok ellátásához sikerül hozzájárulni.

Vendégh Edit elmondta, a cél idén is az, hogy minél több rászoruló családnak tudjanak segíteni. Az elnök hozzátette, hogy a NAK, a MAGOSZ és a Magyarok Kenyere Alapítvány közös szervezésében megvalósuló program lebonyolításában, koordinálásában jelentős segítséget nyújtanak a kamara falugazdászai, akik állnak minden gazdálkodó rendelkezésére, ha bármilyen segítségre, információra van szükségük az adományozás kapcsán.

„A Tolna vármegyei gazdák az eddigi évek alatt is szépen kivették a részüket a búzagyűjtésből. Az idei évben is arra kérjük őket, hogy ha lehetőségük van rá, akkor egy zsák búzával, vagy akár nagyobb mennyiséggel is támogassák ezt a karitatív kezdeményezést.”

– fogalmazott Vendégh Edit.

Az adománygyűjtés során összegyűjtött búzából liszt készül, melyet gyermekotthonoknak, szociális intézményeknek, karitatív szervezeteknek adnak át a szervezők, akik közvetlenül a rászoruló családoknak adományoznak majd.

Az adományokat augusztus 20-ig várják a gazdáktól.

tolnamegyeihirek.hu - Elindult az idei Magyarok Kenyere program Tolna vármegyében is

Tavaly is aktívak voltak a gazdák

Tolna vármegyében öt gyűjtőpont működik, ahol a gazdálkodók leadhatják a búzaadományokat.

Dalmandon a Róna Kft. telephelyén, Őcsényben a Goldkern Kft. telepén, Tamási-Szemcsepusztán Csike György gazdaságában, Hidason Kerekes László telephelyén, Dunaföldváron pedig a GOF Hungary Kft. telephelyén lehet leadni a felajánlott adományokat.

Vendégh Edit elmondta, tavaly is igen bőkezűen adományoztak a Tolna vármegyei gazdák, 133 gazda mintegy 12,2 tonna búzát ajánlott fel a program keretében, melyből 8 karitatív szervezet kapott egyenként 1 tonna lisztet.

Nagy a szórás a vármegye termésátlagaiban

Vendégh Edit a sajtótájékoztatón beszámolt az idei aratás eddigi eredményeiről is, mely – mint mondta – igen vegyes képet mutatnak Tolna vármegyében. A terményhozamok 5 és 9 tonna/hektár között alakulnak – emelte ki a NAK vármegyei elnöke. Jelenleg 44%-on áll az aratás Tolna vármegyében, az eddigi átlaghozam pedig 5,6 tonna/hektár.

„A legmagasabb terméshozamok, akár 8-9 tonna/hektár értékkel a dombóvári, a tamási és a szekszárdi járásokban figyelhető meg. A legalacsonyabb a paksi járásban és egyéb, szárazabb területeken várható.”

– részletezte Vendégh Edit.

A búza minőségében is jelentős eltérés van a különböző területeken, Dombóvár és Tamási környékén kiváló minőségű búza termett, a paksi régióban azonban nem csak kevés lett, hanem az aszály miatt valamivel gyengébb minőségű is lett az eddigi termés.

tolnamegyeihirek.hu - Elindult az idei Magyarok Kenyere program Tolna vármegyében is

Szponzorált tartalom