A település a beruházást TOP Plusz forrásokból biztosítja.

A Fogyatékosok Nappali Intézményének felújítása című pályázat keretében a támogatási szerződést 2025. június 19-én írták alá. A pályázat megvalósításához Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata 125 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében.
Szekszárd városa a pályázat keretében felújítja a Babits Mihály utca 17. szám alatt működő Fogyatékosok Nappali Intézményét. A tervek már elkészültek, jelenleg ezek alapján zajlik a kivitelezői közbeszerzés előkészítése.
A felújítás során korszerűsítik az épületet, főként energiatakarékossági és akadálymentesítési szempontból. Megújul a főbejárat, új akadálymentes mosdó készül, valamint modern, hőszigetelt ajtókat és ablakokat építenek be. A bejárat elé új rámpa, járda és korlátok kerülnek, hogy az intézmény könnyebben megközelíthető legyen. A jelenlegi parkolókat is átépítik, mert már nem felelnek meg az előírásoknak.

Mindemellett renoválják az épület víz-, szennyvíz-, fűtési és elektromos rendszereit is. Új radiátorokat és gázkazánt szerelnek be, valamint gépi szellőztetést alakítanak ki azokban a helyiségekben, ahol nincs megfelelő szellőzés.
A tetőre napelemek kerülnek, így az intézmény energiahatékonyabb és gazdaságosabban működtethető lesz.
A projekt tervezett befejezési dátuma 2028. július 1-je.


Forrás / Fotók: Szekszárd Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala













