Késsel felfegyverkezett férfi hatolt be egy budapesti óvodába

tolnamegyeihirek.hu - Késsel felfegyverkezett férfi hatolt be egy budapesti óvodába

Ki kellett üríteni egy XV. kerületi óvodát, miután egy késsel felfegyverkezett férfi bement az intézmény udvarára. A rendőrök minden gyereket és felnőttet kimenekítettek, közben a TEK műveleti egységei is megérkeztek a helyszínre.

tolnamegyeihirek.hu - Késsel felfegyverkezett férfi hatolt be egy budapesti óvodába

A Budapesti Rendőr-főkapitányságra 2025. november 7-én egy felfegyverkezett férfiről érkezett információ. A jelzést követően a BRFK értesítette a Terrorelhárítási Központ műveleti egységeit, és megkezdték a férfi felkutatását. A rendőrök 12 óra 30 perc körül felismerték a bejelentésben szereplő férfit, aki bement egy XV. kerületi óvoda udvarára – írja a rendőrség.

A rendőrség beszámolója szerint a TEK egységei a BRFK rendőreivel közösen azonnal intézkedtek az intézményben lévő 58 gyermek és 13 felnőtt kimenekítéséről, akiket egy közeli templomba kísértek át. Az óvodában tartózkodók közül senki nem sérült meg, a gyerekek egy percig sem voltak veszélyben. A BRFK rendőrei a kimenekítéssel párhuzamosan lezárták a területet. A rendőrség hivatalos oldala közölte: a TEK tárgyalója felvette a kapcsolatot a férfival, folyamatosan tárgyalt vele, melynek hatására a férfi együttműködővé vált, megadta magát, és letette a nála lévő kést. A 41 éves férfit a műveleti egységek megbilincselték, majd átadták a rendőröknek. Elszámoltatása folyamatban van.

tolnamegyeihirek.hu - Késsel felfegyverkezett férfi hatolt be egy budapesti óvodába

Forrás / Fotó: Blikk.hu