,

Magyar Péter: olcsóbbá kell tenni a Paks 2 beruházást, a magas ár miatt refinanszírozásra lehet szükség

tolnamegyeihirek.hu - Magyar Péter: olcsóbbá kell tenni a Paks 2 beruházást, a magas ár miatt refinanszírozásra lehet szükség

Második ülését tartotta Magyar Péter kormánya május 18-án. Az eseményt követő Kormányinfón Magyar Éva szóvivő ismertette: prioritásként szerepelt a megbeszélésen hazánk energiaellátásának kérdése.

tolnamegyeihirek.hu - Magyar Péter: olcsóbbá kell tenni a Paks 2 beruházást, a magas ár miatt refinanszírozásra lehet szükség

A miniszterelnök felkérte Kapitány István gazdasági és energiaügyi minisztert, hogy vizsgálja meg a Paksi Atomerőmű üzemidő hosszabbításának helyzetét, az eddigi csúszásokat, és haladéktalanul tegyen javaslatot az eljárás felgyorsítására. Továbbá a miniszter felkérést kapott a már több mint egy évtizede húzódó, de érdemben még el sem indult Paks 2 erőműépítési projekt szerződéseinek, és a már kifizetett projektelemek értékelésére, valamint a beruházás folyamatának felülvizsgálatára – tájékoztatott a kormányszóvivő.

A későbbiekben újságírói kérdésre válaszolva a miniszterelnök részletezte: a Paks 2 projekt óriási beruházás, amely nagyon nagy csúszásban van, mint mondta „több, mint 1000 milliárd forintot elköltöttek rá”. Úgy látja, ennek ellenére alapvetően még nem folyik az építkezés. Magyar Péter hangsúlyozta:

a magas ár miatt refinanszírozásra lehet szükség, olcsóbbá kell tenni a beruházást, át kell tekinteni, majd módosítani a nemzetközi szerződést.

A miniszterelnök úgy folytatta: a Paksi Atomerőmű üzemidő hosszabbítása kapcsán pedig „legalább 1000 olyan pont van”, amin túl kellene már lenni ahhoz, hogy a hosszabbítás határidőig megtörténhessen.

tolnamegyeihirek.hu - Magyar Péter: olcsóbbá kell tenni a Paks 2 beruházást, a magas ár miatt refinanszírozásra lehet szükség

Forrás: TelePaks / Fotó: Index

tolnamegyeihirek.hu - Magyar Péter: olcsóbbá kell tenni a Paks 2 beruházást, a magas ár miatt refinanszírozásra lehet szükség