, ,

Megemlékezést tartanak a paksi és a dunakömlődi németek elűzetéséről

tolnamegyeihirek.hu - Megemlékezést tartanak a paksi és a dunakömlődi németek elűzetéséről

Az eseményre május 31-én, vasárnap kerül sor Dunakömlődön, melyen Paks város polgármestere, Heringes Anita is beszédet mond.

tolnamegyeihirek.hu - Megemlékezést tartanak a paksi és a dunakömlődi németek elűzetéséről

Megemlékezést tartanak a paksi és a dunakömlődi németek elűzetésérők május 31-én, vasárnap 9:00-kor Dunakömlődön a Kitelepítési Emlékműnél.

Az eseményt a Paksi Német Nemzetiségi Önkormányzat a paksi és dunakömlődi németek elűzetésének 80. évfordulója alkalmából szervezi meg. A program 9:00-kor térzenével veszi kezdetét, majd 9:15-től a megemlékezéssel folytatódik, melyen Heringes Anita, Paks város polgármestere is beszédet mond. Ezt követően kerül sor az emlékműsorra, majd az emlékmű megkoszorúzására.

A műsorban közreműködnek a Paksi Deák Ferenc Általános Iskola diákjai és Reichertshofen testvérváros Zenekara (Reichertshofener Musikanten).

tolnamegyeihirek.hu - Megemlékezést tartanak a paksi és a dunakömlődi németek elűzetéséről

Forrás / Fotó: paks.hu/Facebook

tolnamegyeihirek.hu - Megemlékezést tartanak a paksi és a dunakömlődi németek elűzetéséről