
A valójában öt különálló acélhíd együtteseként felépített Pentele hídon összesen 13 sarut cserélnek – jelentette be hétfői közleményében a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF).

Az M8 autópálya Dunavecse és Dunaújváros közötti szakaszán, az 1682 méter hosszú Duna feletti Pentele hídon idén előre tervezett karbantartási munka kezdődik, amely elengedhetetlen ahhoz, hogy továbbra is biztonságos legyen a közlekedés
A félpályás lezárás már kedden kezdődik – derült ki a közleményből.
A 2007-ben átadott szerkezeten legutóbb 13 éve cseréltek sarut. A rendszeres hídvizsgálatok során, az egyes szerkezeti elemek esetében olyan rendellenességeket tapasztaltak, amelyek a meglévő saruk várható élettartamát kedvezőtlenül befolyásolják. Ezért az idei évben több saru, valamint a dilatációs szerkezet cseréje is szükségessé vált.
Az MKIF külön kiemelte: a híd jelenleg is biztonságos, stabil állapotú, de mint ahogy minden mérnöki műtárgy esetében, egy hídnál is elhasználódhatnak alkatrészek. A vállalat kezelésében álló hidak átvizsgálását rendszeresen végzik hídmérnökök.
A Pentele hídon – amely valójában öt különálló acélhíd együttese -, összesen 13 sarut kell most cserélni. Az ártéri hídon 10, a mederhídon, pedig 3 sarut
– ismertették.

Pontos információkat így lehet szerezni a munkálatokról
Szintén kiemelik a közleményben: az elmúlt hetekben több, nem tőlünk származó valótlan információ is megjelent a sajtóban a hídon tervezett munkákkal és a híd zárásával kapcsolatban, így hangsúlyosan és ismét kérik:
Három ütemben újul meg a másfél kilométernél hosszabb híd
A munkák elvégzéséhez a forgalmat három ütemben szükséges korlátozni: a déli oldalon, félpályás zárás keddtől május végéig tart, ezen belül, áprilisban és májusban összesen három hétvégén teljes útzárra lesz szükség. Az északi és déli pályán is teljes zár lesz egész júniusban. Az északi oldalon, félpályás zárás lesz július 1-től augusztus végéig.
A hídsaruk cseréje mellett, átépítik a híd dilatációs szerkezeteit is. Ahhoz, hogy az új dilatációs szerkezetet beépíthessék, a régit a burkolatból ki kell bontani. Ezért a híd várhatóan június 1.-től június 30.-ig teljes szélességben le lesz zárva. A terelőutat Dunaföldvár felé jelölték ki, tehát a folyón átkelni a lezárás ideje alatt Dunaföldvár és Solt között, az 52- es főúton lehetséges
– közölte a koncessziós infrastruktúra fejlesztő.

Forrás: MKIF, Magyar építők / Fotó: MKIF