,

Országos ellenőrzés: több ezer kerékpárost és motorost büntettek meg három nap alatt

tolnamegyeihirek.hu - Országos ellenőrzés: több ezer kerékpárost és motorost büntettek meg három nap alatt
tolnamegyeihirek.hu - Országos ellenőrzés: több ezer kerékpárost és motorost büntettek meg három nap alatt

Három nap alatt összesen 2532 kerékpáros, illetve motoros ellen indult eljárás az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata „2Wheelers” elnevezésű fokozott ellenőrzésén Magyarországon – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.

tolnamegyeihirek.hu - Országos ellenőrzés: több ezer kerékpárost és motorost büntettek meg három nap alatt

Ahogy arról korábban portálunk is beszámolt, országos ellenőrzést tartott a rendőrség, amelynek fókuszában ezúttal a kétkerekűek közlekedésének szabályossága állt.

KAPCSOLÓDÓ

Azt írták: a május 21-23 között tartott országos akcióban elsősorban a láthatósági ruházat viselését, a bukósisak meglétét és helyes használatát, a világítóberendezéseket és működőképességüket, valamint a hatósági jelzés előírásnak megfelelő használatát ellenőrizték.

A tájékoztatás szerint 2139-en közlekedési szabályszegéseket követtek el, 275 alkalommal nem használtak világítást, 74-en bukósisak nélkül vettek részt a közúti forgalomban, 23-an nem használtak hatósági jelzést, 21-en pedig fényvisszaverő ruházat nélkül közlekedtek.

tolnamegyeihirek.hu - Országos ellenőrzés: több ezer kerékpárost és motorost büntettek meg három nap alatt

Forrás: MTI / Fotó: MTI ( Kovács Attila )