Sorra csapták be a gyanútlan vevőket Tolna vármegyében

tolnamegyeihirek.hu - Sorra csapták be a gyanútlan vevőket Tolna vármegyében
tolnamegyeihirek.hu - Sorra csapták be a gyanútlan vevőket Tolna vármegyében

Több vásárlót is átvertek a napokban Tolna vármegyében online hirdetéseken keresztül. Előleget fizettek nem létező autóra, fűnyíró traktorra, mobilgarázsra vagy szerszámokra – a pénz eltűnt, az „eladó” pedig elérhetetlenné vált – tájékoztatott a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

tolnamegyeihirek.hu - Sorra csapták be a gyanútlan vevőket Tolna vármegyében

Az egymás közötti adásvételt egyszerűen és ingyen lehetővő tévő internetes felületek, azaz az online piacterek egyre több csalót vonzanak. Szinte a kezdetek óta megjelentek, és mindig történnek újabb és újabb átverések. A csalók többnyire sosemvolt portékáikat hirdetik eladásra, több gyanútlan érdeklődőtől elkérik, elfogadják a foglalót vagy előleget, sokszor még a szállítás árát is, majd elérhetetlenné válnak.

Vannak, akik veszik a fáradságot és küldenek valamit, legalább az illúzió meglegyen, de a többség csak szimplán eltűnik a pénzzel.

Az üzletszerű elkövetés során egy csaló alkalmanként több sértettet károsít meg a kamu hirdetésével, majd köddé válik.

tolnamegyeihirek.hu - Sorra csapták be a gyanútlan vevőket Tolna vármegyében

Tolna vármegyében több bejelentés is érkezett online piactereken történt csalások miatt. A módszer minden esetben hasonló volt: a csalók előleget vagy teljes összeget kértek el különböző termékekre, majd eltűntek.

Egy férfi egy autós közösségi csoportban meghirdetett verseny Ladára fizetett ki 80 ezer forintot előlegként és szállítási díjként, de az autó nem érkezett meg a megbeszélt határidőre.

Egy másik sértett egy internetes hirdetés alapján utalt el 50 ezer forint előleget egy fűnyíró traktorért, amelyet végül szintén nem kapott meg.

tolnamegyeihirek.hu - Sorra csapták be a gyanútlan vevőket Tolna vármegyében

Egy harmadik férfi mobilgarázst szeretett volna vásárolni, előleget is utalt – 25 ezer forint értékben –, azonban a tároló nem érkezett meg, az eladó pedig elérhetetlenné vált.

Egy terepjárós csoportból rendelt alkatrészt egy újabb károsult, aki 75 ezer forintot fizetett, de a termék nem jutott el hozzá.

Egy nő pedig egy akkumulátoros, kézi rotációs kapát rendelt a hozzá tartozó adapterekkel együtt, összesen 54 ezer forintért. A futár ugyan határidőre kézbesített egy csomagot, de abban a megrendelt gép helyett egy kör alakú ruhaszállító állvány volt.

tolnamegyeihirek.hu - Sorra csapták be a gyanútlan vevőket Tolna vármegyében

A rendőrség arra kéri a lakosságot, hogy internetes vásárláskor legyenek különösen körültekintők:

Az internetes vásárlásoknál is legyenek mindig óvatosak és egészségesen gyanakvók!

Ami túl szép, hogy igaz legyen, nagy eséllyel csalás!

Lehetőleg csak biztonságos webáruházakból vagy leinformálható személyektől vásároljanak!

Ne utaljanak előre!

A rendőrség a Mátrix Projekt keretében különös figyelmet fordít az online csalások megelőzésére és felderítésére. Az internetes csalások fajtáiról, megelőzésükkel kapcsolatos tanácsokról a Kiberpajzs.hu oldalon olvashatnak.

tolnamegyeihirek.hu - Sorra csapták be a gyanútlan vevőket Tolna vármegyében

Forrás: TVMRFK / Fotó: Google, Illusztráció ( Getty Image )