,

Újabb húsz évig üzemelhetnek a Paksi Atomerőmű blokkjai

tolnamegyeihirek.hu - Újabb húsz évig üzemelhetnek a Paksi Atomerőmű blokkjai

Megszavazta az atomenergiáról szóló törvény módosítását a parlament; a javaslatra 141 képviselő mondott igent, 28 nemet, 21 tartózkodás mellett – írja az MTI. 

tolnamegyeihirek.hu - Újabb húsz évig üzemelhetnek a Paksi Atomerőmű blokkjai

A törvényjavaslat parlamenti vitájában elhangzott, a Paksi Atomerőmű stratégiai szerepet tölt be az ország hazai villamosenergia-termelésében, hiszen a négy blokk a hazai áramtermelés felét, a belföldi fogyasztás több mint harmadát biztosítja, ezért a blokkok üzemidejét újabb húsz évvel tervezi a kormányzat meghosszabbítani.

A közben elkészült két új blokkal együtt így 20 évig párhuzamosan működhet Paks I. négy egysége. 

Az előterjesztő a módosítás elsődleges céljaként a Paksi Atomerőmű további üzemeltetéséhez szükséges törvényi rendelkezések megalkotását említette, jelezve, a hosszabbításhoz az Országos Atomenergia Hivatal engedélye szükséges, ennek előfeltétele a további üzemeltetés végrehajtási programjának jóváhagyása. 

A törvény az energiaügyi miniszter feladatkörébe utalja a kiégett üzemanyag és a radioaktív hulladékok kezeléséről szóló nemzeti program benyújtását az Európai Bizottsághoz.

tolnamegyeihirek.hu - Újabb húsz évig üzemelhetnek a Paksi Atomerőmű blokkjai

Forrás: MTI / Fotó: Telepaks ( Fotó: Babai István )