Az eseménynek a Petőfi Sándor Művelődési Ház ad otthont.

Több mint 30 éves múltra tekint vissza a település borversenye, amelyet idén is nagy érdeklődés övez. A mai napon, március 5-én összesen 163 borminta érkezett a megmérettetésre 39 termelőtől. A minták között 89 vörösbor, 23 rosé, 48 fehérbor és 3 siller szerepel.
A borokat egy 4-szer 6 fős szakmai zsűri bírálja, akik a délelőtt folyamán a legjobb tudásuk szerint kóstolják és értékelik a mintákat. A feladat nem egyszerű, hiszen a borok színvonalas mezőnyt alkotnak.
A bírálókat dr. Bozsolik Róbert polgármester köszöntötte, aki megnyitó beszédében jó munkát kívánt a zsűrinek, és örömét fejezte ki, hogy ilyen sok termelő vesz részt a versenyen. Elmondta azt is, hogy különösen fontos a hagyomány folytatása, hiszen a verseny végén ismét megválasztják Bátaszék Város Borait.
A megnyitón Guldné Gelencsér Noémi, a Hegyközség elnöke is köszöntötte a résztvevőket, és sikeres bírálatot kívánt a zsűritagoknak. A borverseny fő szervezője Balázs István pedig a technikai feladatokat ismertette.
Az eredményeket ma este hirdetik ki, amikor kiderül, mely borok nyerik el idén Bátaszék elismeréseit.


Forrás / Kiemelt fotó: Bátaszék Város Önkormányzata





